Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktDvoudenní cyklo výlet - Chlumec nad Cidlinou 2007 - 35 a 55 km

1. den - Poděbrady - Žehuň - Žiželice - Chlumec nad Cidlinou - 35 km

Byla polovina října a první mrazivý víkend, resp. v noci bylo pod nulou, ale přes den teploměr ukazoval skoro k 15 stupňům. Právě díky sluníčku a modré obloze jsme si nechtěli nechat ujít jednu z posledních příležitostí na dvoudenní výlet na kole. V sobotu ráno jsme vyrazili až před polednem a dovezli jsme sebe i kola do Poděbrad.

Odtud jsme kolem 13 hodin naobědvaní vyrazili směrem na Chlumec nad Cidlinou. Projeli jsme Libice a jeli dál po zelené. Po ní jsme chtěli dojet až k Žehuňskému rybníku, ale terén a málo času nás raději vrátily ještě před Kanínem na silnici a tak jsme pokračovali přes Opolany a Opolánky, Dobšice až do Žehuně. Rybník byl asi před výlovem, trochu upuštěný, ale kapříci se tu mrskali ostošest. Objeli jsme rybník po jižní straně přes Chuťovice, minuli jsme Zbraň a už jsme byli v Končicích a Žiželicích, kde nás přivítali zkříženými meči. V Žiželicích jsme se dali doleva na Převýšov, snad první kopeček po cestě, a to už jsme byli jen 3 km od Chlumce. Žiželice

Už zdálky nás vítal zámek Koruna, který stojí na kopečku nad městem. Protože jsme plánovali v Chlumci přenocovat, jeli jsme se nejdřív poohlédnout po ubytování. Z internetu jsme znali pouze Hotel Astra u náměstí, ale tušili jsme, že to není to pravé.
Naštěstí hned za tímto hotelem se nacházel menší hotel "U Vacků" a tam jsme se ubytovali. Hotýlek je to nový, velmi útulný a cena 500,- pro dva za noc byla dost příjemná. Zde je kontakt pro případnou rezervaci: 603 113 820. Ještě než se úplně setmělo, vydali jsme se na obhlídku města. V blízké (100 m od hotelu) večerce jsme si na ráno koupili snídani a potom jsme zamířili k zámku. Focení jsme nechali raději na ráno a šli jsme na večeři do zámecké restaurace. Takhle rychle jsme ještě nikdy nikde nebyli obslouženi, jídlo jsme měli na stole snad do deseti minut a na placení jsme čekali asi půl minuty, takže 1*. Hotel U Vacků

2. den - Chlumec nad Cidlinou - Končice - Radovesnice II - Týnec nad Labem - Kolín - Poděbrady - 55 km

Ráno se nám vůbec nechtělo opustit útulný a teplý pokojíček v hotelu "U Vacků", venku totiž evidentně mrzlo. V devět hodin jsme ale museli vyrazit a tak jsme si na rozehřátí uvařili alespoň čaj, nabalili na sebe všechny vrstvy, co jsme s sebou měli a vydali jsme se na cestu. Brzy jsme zjistili, že bude třeba si pořídit teplejší cyklorukavice, protože první hodinu nám opravdu omrzaly prsty.

Zámek Koruna v Chlumci nad Cidlinou Zámek Koruna v Chlumci nad Cidlinou Zámek Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Ještě jsme udělali zastávku u zámku Koruna, nafotili ranním sluncem ozářené exteriéry i s pávy a pak už jsme opustili Chlumec a jeli jsme přes Převýšov, Žiželice a Končice do Radovesnice II, odtud přes Krakovany do Týnce nad Labem. Tady jsme na náměstí neuposlechli cyklostezku a zbytečně jsme zřejmě absolvovali sjezd dolů a následně nahoru, kde jsme se na stezku č. 24 stejně napojili. Po ní jsme po silnici pokračovali až do Kolína. V Kolíně jsme měli stejný problém jako minule, a to najít restauraci, kde bychom poobědvali. Po dlouhém hledání jsme našli jednu tavernu, ale ani nevím kde to nakonec bylo. V Kolíně pod mostem jsme se pak napojili na červenou stezku, po které jsme dojeli vlastně až do Poděbrad. Cestu tudy jsme již jednou jeli, vede lužním lesem podél Labe až k soutoku s Cidlinou. Počasí bylo nádherné, v Libickém luhu jsme konečně potkali první cyklisty, které vylákalo sluníčko na kolo a Poděbrady opět "žily", tak jako je známe z léta.

 • mapa Seznam
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt