Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Dětenice 2007 - 60 km

Dobrovice - Jabkenice - Rožďalovice - Libáň - Dětenice - Dobrovice

Dobrovice Tentokrát se náš cyklovýlet začal v Dobrovicích u Mladé Boleslavi, kde jsme na náměstí zaparkovali auto a vydali se na jihovýchod po červené turistické stezce mezi poli přes Pěčice do Jabkenic. Jabkenice nás přivítaly svým klidem a pohodou. My se zastavili nejprve na návsi, kde vedle kostela stojí zajímavá zvonice se šindelovou střechou a kde právě kvetoucí vrba "sněžila" své chmýří do okolí. Pod vrbou stála informační tabule, na které jsme se dozvěděli zajímavé informace nejen o Bedřichu Smetanovi - viz dole.

Jabkenice Jabkenice Jabkenice - info

Z Jabkenic jsme pokračovali po červené nahoru do kopce a několik kilometrů jsme jeli Svatojiřským lesem. Těsně před Seleticemi je v lese asi 2 km dlouhá rovinka, která ovšem ve vlhkém terénu dala docela zabrat. Ze Seletic jsme pokračovali na Doubravany, Košík až do Rožďalovic a pak po silnici na sever přes Hasiny, Křešice, Psinice do Libáně.
Libáň jsme považovali za bod, kdy se náš výlet překlopí do druhé poloviny, a proto došlo na drobné občerstvení v hospodě na náměstí, resp. na zahrádce vedle hospody. Hospůdka měla velmi skromný jídelní lístek, ale "roštěná se čtyřma" a neznámá klobáska byly vynikající. Kdyby nebyl pan vrchní tak pomalý, přidali bychom si.

Dětenice byly jen 4 km od Libáně a tak jsme na zákusek jeli tam. Nejprve jsme si ale chtěli prohlédnout místní zámek, na který byly upoutávky už široko daleko. Ale ouha, bez peněz do hospody a ani do zámecké zahrady nelez... dost nás naštvalo, že jen za prohlídku parku bychom měli zaplatit 80 Kč, a tak jsme do parku nešli. To ovšem znamenalo, že nebylo možné pořídit ani jedinou fotografii zámku, protože ten je pečlivě ukrytý před zraky turistů zvenčí za zdmi a okolními stromy. Abych ale přece jen ne(z)klamala názvem tohoto cyklovýletu, našla jsem na Internetu stránky "ivo-turisty" a na nich mimo jiné i fotografie z Dětenic. S jeho svolením je na Kolowebu tato fotografie zámku Dětenice. Zámek je to jistě hezký, ale těch caviků...

Zámek Dětenice

My jsme vyfotili alespoň místní proslulou středověkou restauraci u pivovaru, dali jsme si v cukrárně zákusek a frčeli jsme dál.

Dětenice Dětenice Dětenice - info

Cesta z Dětenic vedla do kopce přes Osenice, s kopce přes Rokytňany. V Domoušnici jsme se dali doleva na Rabakov a Ujkovice, kde jsme potkali první kapky deště. V Ledcích jsme odbočili doprava a jeli jsme do kopce a pak zas s kopce a tak stále dokola. Mezitím se pěkně rozpršelo, takže přes Žerčice, Semčice jsme zvýšili tempo, i když se nám v dešti jelo poměrně dobře. Dojeli jsme do Dobrovic k autu a cyklocomputer ukazoval 60.01 km.

Dobrovice    Dobrovice    Dobrovice

 • mapa Seznam - Dobrovice, Jabkenice

 • mapa Seznam - Dětenice, Libáň
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt