Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Jižní Čechy - 11.7.-14.7.2005 - cca 150 km

1.den - Planá nad Lužnicí - Červená Lhota - Kemp Baterie (44 km)

Naše cesta začala na Hlavním nádraží v Praze, kde jsme v 8 hodin nastoupili do vlaku a jeli směr Tábor a Planá nad Lužnicí. Jeli jsme osobním vlakem, a tak cesta trvala docela dlouho plus nějaké to zpoždění k tomu. (Výhodou osobáku je, že máte kolo u sebe, ale na druhou stranu zde není prostor, kam kola pohodlně postavit, a proto celou cestu překážejí a nejdou upevnit tak, aby nepadala, když v každé zastávce vlak zabrzdí.) Hned u nádraží v Plané je turistický rozcestník, my se ale nejprve vydali do středu města, kde je skvělá pekárna a pár metrů od ní je cyklo prodejna a servis, kde dokoupíte, co je pro cyklo výlet ještě třeba, například právě rozbité brýle :-)

Pro 1.den jsme měli jasný cíl - zámek Červená Lhota a pak nejbližší kemp. Vydali jsme se tedy směrem na JV do Košic. Bylo to první stoupání a první test našich sil. S bagáží jsme jeli všichni poprvé a netušili jsme, co to obnáší mít s sebou 5 - 10 kg navíc. Ten den bylo mimořádné horko okolo 30°C a tak se hned ukázalo, že moje premiéra s přilbou na hlavě nebyla dobře načasovaná. Zkrátka a dobře, hned po prvním stoupání z nás tekl pot a komáři si to řádně užívali. Pokračovali jsme na Tučapy, Dírnou a dále po cyklo stezce 32 na Červenou Lhotu. Zámek samotný je nádherný, okolí krásné a upravené. My se ale kochali jen chvíli, protože hlad byl silnější. Dojedli jsme bagety a na vařiči si uvařili polévku. U zámku byla sice zámecká restaurace, ale bohužel jsme neměli společenský oděv, tak jsme jen neviditelně navštívili WC, kde se splachovalo modrou vodou s vůní moře a také tu bylo zrcadlo, které nám ukázalo krutou realitu. Myslím, že to bylo pro další dny jediné zrcadlo a možná i poslední hygiena na úrovni.

Z Červené Lhoty jsme pokračovali na Pluhův Žďár přes Pohoří do Kardašovy Řečice. Tam jsme zastavili pod stromem u kostela a šli jsme dokoupit zásoby pití a něco k večeři a snídani na další den. Tady také padlo konečné rozhodnutí, kde tuto noc budeme nocovat. Čekalo nás ještě 11 km přes Cikar lesem po opravdu kvalitní cyklo stezce až do Jemčiny. Lovecký zámek v Jemčině nás svým vzhledem moc neupoutal, tím spíš, že se blížila bouřka, a tak jsme spěchali do blízkého vodáckého kempu Baterie na řece Nežárce. Rychle jsme postavili stan a když začalo pršet, došlo nám, že do stanu pro 3 osoby se my 4 dlouháni vejdem jen stěží, natož s bagáží. Ale opravdu povedená bouřka, která se večer přihnala, nás přesvědčila o opaku. Jako protisardinkové opatření jsme před stanem natáhli stříšku z igelitové folie, a tak jsme mohli alespoň boty a přilby nechat venku v igelitových pytlích. Noc to byla hrozná, nejen proto, že se bojím bouřky, ale spaní ve stylu sardinek v konzervě bylo hotové peklo. Když se jeden otočil na bok, všichni se museli otočit s ním, navíc každý měl v nohách svůj batoh. Co bylo postradatelné, muselo být venku.

 • 1.den na mapě

  2.den - Kemp Baterie - Třeboň - Chlum u Třeboně (43 km)

  Všichni jsme se probudili mimořádně brzy. Nebylo divu, já například téměř vůbec nespala. Bohužel ale stále pršelo, a tak jsme toho nemohli využít a vyrazit na cestu dříve. Snídaně se musela protáhnout až do oběda, kdy už byl stan poměrně suchý a bylo možné ho sbalit. Asi ve 12 hodin jsme se vydali na cestu směrem na jih. Ještě než jsme stihli dorazit do Novosedel, chytil nás příšerný plavák a bouřka a padalo tolik vody, že jsme byli úplně mokří, než jsme se stihli někam schovat. Snažili jsme se vyndat pláštěnky, ale... mokří jsme se do nich nemohli obléknout, ono to totiž nejde. Docela se potrhaly a tak byly doslova na jedno použití. Posloužili ale jinak, pěkně jsme se v nich zapařili a bylo nám teplo a oblečení se zvnitřku usušilo.

  V Novosedlích jsme natrefili na úžasný bufet, jakési veřejné stravování pro místní, kde byla jediná denní nabídka - skvělé ragú s kolínkama. Byla to neskutečná dobrota a byl toho plný talíř za 55 Kč. Tam jsme se dosušili a jeli jsme dál směrem na Třeboň po modré přes Starou Hlínu. Byl to jeden z nejhezčích úseků naší cesty. Rybník Rožmberk jsme sice nějak o pár centimetrů minuli, ale bylo tu dost dalších rybníků k vidění. Po cestě nám začalo svítit sluníčko a před 16 hodinou jsme dorazili do Třeboně. Je to moc hezké město. Na náměstí bylo dost obchodů, abychom dokoupili vše potřebné pro další cestu a nacpali se každý několika párky v rohlíku - byli vynikající.

  V kempu u Třeboně jsme nakonec nezůstali a vzhledem k pěknému počasí jsme ještě pokračovali směrem na Chlum. Čekalo na nás ještě 10 km, ale netušili jsme, jakou cestou pojedeme. Zpočátku to byla pohoda, jeli jsme okolo rybníka Svět po zelené, překřížili jsme E49 a pokračovali až na křižovatku žluté a červené, přejeli jsme přes Novou řeku a po červené jsme jeli do Chlumu u Třeboně. To byla špatná volba. Byla to turistická stezka a v druhé polovině vedla cesta lesem přes kořeny v bažinatém terénu. Místy jsme museli kolo vést, zapadali jsme do bláta a dost nás to vyřídilo. V Chlumu jsme našli nejbližší a jeden z mnoha kempů a už u brány nás správce požádal, abychom si raději hned umyli kola a sebe vlastně také. Byli jsme od hlavy až k patě zablácení. Zatímco jsme dokončovali očistu sebe i oblečení, postavili jsme stan a dali jsme si večeři. Tu noc jsem se rozhodla, že se pořádně vyspím. Omyl. V kempu to dost žilo a místní diskotéka do nočních hodin byla opravdu běs.

 • 2.den na mapě

  3.den - Chlum u Třeboně - Borovany - Hamr (41 km)

  Jedinou výhodou tohoto kempu byla možnost koupit si ráno horký čaj, čerstvé pečivo a máslo. Jinak slavné automatické sprchy na dvacetikorunu nebyli to pravé ořechové. Koupel v Nežárce byla lepší. Stavění a balení stanu a ostatních věcí už nám šlo jako po másle, a tak jsme docela brzy, asi v 10 hodin :-), vyrazili vstříc třetímu dni. Jeli jsme směrem na západ k Českým Budějovicím a tentokrát jsme měli jasný cíl stanovený již na začátku. Bylo to tábořiště Hamr jižně od ČB a 2 km severně od Římova. Z Chlumu jsme se dali po silnici po cyklo stezce 1022, dokud jsme se nenapojili na cyklo stezku Rajská cesta. Po ní se jelo nádherně několik km lesem plným hub a borůvek. Ze žluté jsme za Cepským lesem sjeli na silnici a pokračovali na Kojákovice, Kramolín, Jílovice a přes Hlubokou u Borovan na Borovany. Borovany jsou docela na kopci a tak musím přiznat, že jsem několikrát sesedla s kola a šlapala pěšky. Všichni jsme byli nakonec dost vyčerpaní a hlavně hladoví a tak jsme si v hotelu na náměstí dali pořádný řízek s oblohou. Potom jsme na lavičce v parku skoro přes hodinu odpočívali.

  V samoobsluze jsme pak doplnili zásoby pro zbytek cesty a vyrazili jsme směrem na Hamr po silnici na Ostrolovský Újezd. Těsně před obcí jsme sjeli na turistickou a to jsme neměli dělat. Byla to vysypávka střešních tašek a cihel a málem jsme si všichni natloukli. To bylo už druhé varování před jízdou po turistických a ne cyklistických trasách. Neposlechli jsme a později nás to dost mrzelo. Vydali jsme se po zelené podle chat Strážkovickým lesem. Už tady to vázlo, kolo se muselo vést, měli jsme jeden pád na nakloněné rovině, resp. pasece a pak přišlo to nejhorší z celé naší výpravy. Jeden chatař nám řekl, že cesta do Komařic tudy už dál nevede a že musíme nahoru do kopce, kde se napojíme na silnici. Tím kopcem myslel Hájek 535 m vysoký. Byli jsme v pasti. Zpět jsme se vrátit nemohli, bylo by to jen o trochu menší peklo než téměř horský výstup s kolama na horu Hájek. Vedli jsme tedy kola přes obrovité kameny cestou, necestou, po které se nedalo pořádně ani jít, natož tlačit naložená kola. Nakonec nejsilnější z nás si tu cestu dal 3x, děti by to samy nezvládly. I já jsem tam téměř vypustila duši. Jestli si ten pán vymýšlel a jen nechtěl, abychom mu projeli kolem chaty, pak nás měl málem na svědomí. Když se nám vrátilo srdce z krku na své místo a plíce se zmenšily do původní velikosti, pokračovali jsme dál po silnici do Řevňovic, s kopce jsme sjeli do Komařic a do kopce vyjeli do Pašinovic. Zbývaly nám už jen asi 2 km do vytouženého Hamru. Tam čekala odměna. Bylo to klidné tábořiště - louka u silnice, ohniště, sprcha naprosto přírodní a samozřejmě studená, ale byla to oáza klidu a pohody. Vlastně jsme tam byli skoro úplně sami.

 • 3.den na mapě

  4.den - Hamr - České Budějovice (18 km)

  Ráno jsme všechno napotřetí sbalili a vyrazili na sever do Budějic. Cyklo stezka vedla přes Straňany, Doudleby, Plav, Roudné až do centra jihočeské metropole. Nejprve jsme našli nádraží, abychom zjistili, v kolik nám odpoledne jede vlak domů. Původně jsme chtěli ještě stihnout návštěvu zámku Hluboká nad Vltavou, ale síly už nám nezbývaly. Dali jsme si hamburgra u Meka a už ve 14 hodin nám jel rychlík do Prahy. Kola jsme tentokrát museli dát do zavazadlového vagónu, museli jsme je tedy odstrojit, ale zase byl po cestě klid co se týká jejich hlídání.

  Z výletu jsem měla přes všechno dobré i zlé nádherný pocit. Byly to krásné dny svobody, kdy si člověk svůj domeček veze s sebou a až podle situace se rozhoduje kam pojede a kde přespí. O takovém putování jsem snila dlouho a letos se mi to konečně vyplnilo. Jela jsem se svými dvěma dětmi (Kristýna 15, Tomáš 12) a jejich kamarádem (Pepa 21).

 • 4.den na mapě
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt