Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Konopiště 2002 - cca 50 km

Náš první výlet s nocováním pod širákem jsme podnikli v létě 2002 a trasa vedla přes:
Týnec nad Sázavou - Neveklov - Konopiště - Benešov - Čerčany.


Na kilometry krátký, ale na zkušenosti bohatý byl tento náš dvoudenní cyklo výlet bez stanu s jedním spacákem. Bylo horké letní počasí, vzali jsme kola, v Braníku jsme nasedli do vlaku a popojeli do Týnce nad Sázavou. Odtud jsme se vydali naprosto bez cíle směrem na jihojihozápad. Cestu, krajinu a vše okolo jsme si náležitě vychutnávali, a proto jsme jeli značně volným tempem. Hned po 5 km jsme se zastavili u Dunávického rybníka a snažili se na housku a kamínek na provázku chytit rybu. Ryby si na naší svačině pochutnaly a my samozřejmě nic nechytili.

Pokračovali jsme přes Dunávice a Soběšovice po cyklo stezce č.11, která vede po silnici podél Tloskovského potoka. Tak jsme dojeli až do Tloskova a tady na nás dolehl hlad. Bylo už odpoledne, něco kolem třetí a my navštívili místní restauraci - velice příjemný rodinný podnik. Zde jsme se zdrželi, dá se říci, několik hodin. Co se do nás všechno vešlo, bylo až neuvěřitelné: polévka, hlavní jídlo, ještě jedno hlavní jídlo, pivo a snad i moučník? Je to už dávno, nepamatuji se přesně, asi to byl smažený sýr na druhou podle následků a dopadu na naši další cestu. Prostě zbytek cesty pro tento den jsme profuněli. Projeli jsme Neveklov ani nevím jak a rozhodli se, že je na čase začít hledat místo, kde přespíme. Za Neveklovem jsme zahlédli pěkný kopeček jménem Rýšovka a vydali se k němu. Les na Rýšovce jsme prošli křížem krážem, až jsme konečně našli vhodné místo.

Naše nocležiště se skládalo z lesní trávy, jehličí, igelitové folie a jednoho spacáku. Noc byla ale krutá. Nebyla nám ani tak zima, jako byli nesnesitelní komáři, co nám lítali okolo hlavy. Museli jsme se celí přikrýt zbytkem folie, aby na nás nemohli. Sice už neštípali, ale občas se nějaký ztratil v záhybu igelitu, ten působil jako zesilovač a tak nás celou noc budilo strašlivé komáří bzučení, a to, jak všichni sami víte, k zešílení stačí. Takže jsme ráno vstávali velmi časně. Z dálky se ozývali hlasy houbařů, tak jsme za sebou rychle zametli stopy a vydali se přes probouzející se louku zpět do Neveklova.

V krámku otvírali už v sedm, tak jsme hned nakoupili vodu, rohlíky, máslo a sýr a přesunuli jsme se s tímto pokladem kousek za Neveklov. Sedli jsme si na louku pod lesem, nasnídali se a prohřáli na slunci, které už pálilo od rána. Potom jsme pokračovali po silnici směrem na Konopiště kolem Neštětic, kolem obří skládky PET lahví - brrr - a vystoupali jsme do Vatěkova a dál na Konopiště. Na parkovišti u zámku Konopiště byl už čilý ruch, my jsme tu využili hlavně stánek s teplým čajem a možná i nějaká ta klobáska padla za vlast. Z Konopiště jsme se chtěli dát po turistické červené do Poříčí, ale záhy jsme zjistili, že ne každá turistická stezka je pro kolo vhodná. Proto jsme raději jeli po hlavní silnici dál na Benešov a cíl cesty zatím zůstával tajný.

Slunce stále přidávalo na intenzitě, bylo skoro poledne, když jsme v Benešově projížděli okolo cukrárny a nic si nekoupili. Bylo stále větší vedro a my jeli z Benešova směrem na Bedrč. Silnice bohužel vedla mezi poli a slunce pálilo jako šílené. Čím větší nám bylo horko, tím menší jsme měli žízeň...drahá zkušenost, jak se později ukáže. Doufajíc, že natrefíme na nějaký stín, jsme ze silnice odbočili na polní cestu, která vedla přes Žíňany a Žíňánky do Čerčan. Několik malých stromů jsme po cestě potkali, v jejich stínu jsme se na chvíli schovali a na slunci usušili úplně propocené oblečení. Ale slunce nás nutilo stále prchat za stínem a tak jsme jeli dál a dál. V Čerčanech jsme si na nádraží zjistili, v kolik nám jede vlak a vydali jsme se ještě k Sázavě trochu se osvěžit. Po cestě od řeky na nádraží jsme ale natrefili na cukrárnu a to už jsme neodolali. Ani se v tom horku nedalo jíst, natož pít kávu, ale bohužel jsme pokušení podlehli. Potkali jsme po cestě několik stejně zničených cyklistů, povětšině s podpisem slunce v obličeji i na jiných částech těla.

Zkrátka a dobře, dojeli jsme vlakem do Prahy a v Praze nám zbýval už jen kousek cesty z Palmovky do kopce. Blížila se bouřka, na západě černaly mraky a Slunce si ten boj o moc na obloze řádně užívalo. To byla asi ta poslední kapka. Dost vyčerpaní jsme dorazili domů a po chvíli odpočinku se všechno zdálo být normální, příjemná únava z výletu, euforie z nocování pod širákem... ale druhý den přišla rána pod pás. Vlastně už jsme nevstali s postele a celý den jsme nehybně úpěli a trpěli. Byl to úpal a asi pořádný. Tělo přestalo normálně fungovat, zahájilo odlehčovací proces organismu a byl to téměř boj o přežití. Oba jsme na tom byli stejně a bylo to hrozné, nikomu to nepřeji zažít. Je to stav, kdy je potíž pohnout libovolnou částí těla, hrozně se vám točí hlava a moc bolí. Jedinou pomocí nám byla láhev studené CocaColy, která se doporučuje při zvracení jako jediná tekutina, kterou tělo vstřebá a nevrátí, jen se musí užívat po lžičkách. Běda tomu, kdo upije víc. Až do večera jsme byli doslova mimo provoz a docela se divím, že mi úpal tehdy nevygumoval z hlavy úplně všechno. To co tam zbylo ohledně našeho výletu, je na této stránce. Nevím, na kolik je pro vás cyklisticky hodnotná. Možná se tu ale trochu ponaučení najde - viz úpal a další.

 • výlet na mapě
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt