Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklovýlet - Kutná Hora 2008 - cca 55 km

Kolín - Kutná Hora - Čáslav - Svatý Mikuláš - Starý Kolín - Kolín

Chrám Svaté Barbory     Chrám Svaté Barbory     Chrám Svaté Barbory

Tentokrát jsme zvolili Kolín jako startovní město pro náš cyklovýlet a vydali jsme se na JV směrem na Kutnou Horu. Z Kolína jsme jeli na jih po silnici na Polepy a Červené Pečky, tady jsme odbočili vlevo na Hořany, ale těsně před nimi jsme se dali po polní asfaltce na Vlčí hory s Mískovickým vrchem po pravé ruce. Mírné stoupání bylo snesitelné zejména díky pěknému povrchu cesty, neuvěřitelná asfaltečka nás vedla až na samý okraj Kutné Hory, kde jsme po kamenité, zato poutní cestě sjeli dolů do města.

Chrám Svaté Barbory

Nejprve jsme navštívili Chrám Svaté Barbory a od něj pak pokračovali do centra města za dalšími úžasnými historickými památkami. Když sjedete po silnici od Barbory dolů směrem ven z města, uvidíte chrám celý z boku. Rozhodně tu strávíte více času, tak s tím při časovém plánu výletu počítejte.

Kostel Sv.Jana Nepomuckého Morový sloup Kutná Hora

Chrám doporučujeme obejít kolem dokola, protože všude jsou skryté další a další skvělé pohledy na historické památky města. Když projdete okolo Jezuitské koleje, vpravo budete mít sochami ozdobený výhled na město a na Kostel Sv. Jakuba. Dál vás cesta povede úzkými historickými uličkami, kterými se dostanete až na Palackého náměstí.
Na náměstí prozkoumejte mapu centra a nechte se dovést ke Kamenné kašně okolo náměstí s morovým sloupem a okolo Kostela Sv.Jana Nepomuckého. Historických staveb je tu mnohem více, tak raději předem vše nastudujte na městském webovém portálu nebo si něco nechte na příště, jistě Kutnou Horu zase brzy navštívíte. Kamenná kašna

Kutná Hora

Kutnou Horu jsme neradi opouštěli a pokračovali jsme dál na JV na Neškaredice, Třebešice a Lochy po cyklotrase č.1. Přejeli jsme přes dva brody (pro mne nový zážitek) a už jsme byli v Čáslavi.
Byla sobota pozdní odpoledne a v Čáslavi to žilo jen v cukrárně, kde jsme doplnili vydanou energii. Prohlédli jsme si náměstí a vydali se směrem okolo letiště s nadějí, že uvidíme nějakou tu stihačku v akci. Místo toho začalo silně pršet a jelikož nemáme stěrače na brýlích, nic jsme neviděli. Mají to tam dobře zařízené proti špionáži, protože jakmile jsme projeli Chotusicemi a vzdálili se od letiště, pršet přestalo. Déšt měl ale za následek, že se nám po cestě podařilo minout renesanční zámek Nové Dvory. Čáslav

Dojeli jsme do Svatého Mikuláše, kde se těsně před obcí po levé straně nachází další, tentokrát empírový zámek Kačina, který rozhodně stojí za chvíli zdržení a určitě vás zláká k nějaké té fotografii.

zámek Kačina

Ze Svatého Mikuláše jsme pokračovali dál na Svatou Kateřinu a odtud na Starý Kolín. Tady si určitě všimnete povrchu silnice, je to ten, na kterém kolo jede skoro samo, tak si to užijte. Ve Starém Kolíně na Vás totiž čekají dlažební kostky, ale vězte, že za obcí je opět nová hladká asfaltka, která vede až do Kolína.

Tato trasa patří mezi ty lehčí a pohodové, vede převážně po silnicích téměř bez provozu, s povrchem velmi dobrým. Stoupání vás čeká hned na začátku při cestě z kolínské kotliny nahoru a potom menší před Kutnou Horou. Pokud si budete chtít cestu zkrátit, je možné vynechat Čáslav a z Kutné Hory jet buď přímo na Nové Dvory nebo si trochu zajet přes Církvice. Jinak po cestě je spousta ovocných stromů, pojedete-li v červnu, natrháte si třešně, my trhali špendlíky, v srpnu budou hrušky a jablka. Tak si to pěkně užijte.

trasa cyklovýletu na mapě     Track Log ve formátu GPX     výškový profil cyklovýletu
 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt