Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklovýlet - Libochovice 2008 - cca 50 km

Doksany - Budyně nad Ohří - Libochovice - Slatina (Hazmburk) - Keblice - Bohušovice nad Ohří - Doksany

Obloha v den výletu

Taková obloha nás provázela celým výletem, který se začal v Doksanech - 1 km od dálnice D8 Exit 35.

Tady jsme zaparkovali auto a vydali se směrem k řece Ohři, kterou jsme dosud na kole nenavštívili. Projeli jsme Brozany nad Ohří, kde od konce 12.století stojí zároveň románský, gotický, renesanční a barokní kostel Svatého Gotharda - více zde.
Pokračovali jsme směrem na Hostěnice podél Mlýnského náhonu, podjeli jsme dálnici a v Hostěnicích jsme se snažili najít stezku, resp. červenou turistickou podél Ohře.
Brozany nad Ohří - kostel Sv. Gotharda

Začínala o kousek dál, ale vedla vysoko nad řekou. Jeden úsek dlouhý necelého půl kilometru byl docela drsný, cesta vedla po úbočí v prudkém svahu, museli jsme sesednout s kola. Upozorňuji, že tetno úsek je po deštích nesjízdný a i jinak je opravdu jen pro zdatnější s neklouzavýma botama. Chvíli mi kolo sloužilo jako opora, pak už bylo přítěží. Rozhodně se na tuto cestu nepouštějte s menšími dětmi. Nechtěla jsem si zkazit radost z výletu, tak jsem na tento úsek docela zdárně zapomněla, snad vás to neodradí, nebo si zkuste najít jinou cestu do Břežan nebo Budyně nad Ohří. Tam jsme nakonec dobře dorazili a v Budyni nás překvapil malebný vodní hrad.

Vodní hrad v Budyni nad Ohří Vodní hrad v Budyni nad Ohří Vodní hrad v Budyni nad Ohří

Z Budyně jsme lehce vystoupali do Kostelce nad Ohří a potom opět sjeli k Malé Ohři, podél které jsme dojeli až do Libochovic. V Libochovicích si určitě nenechte ujít zámek s obrouvskou a nádherně upravenou zahradou s několika pávy. Na zámku se pořádají svatební obřady, tedy pokud si vyberete sobotu, můžete tu vidět několik nevěst a ženichů včetně spousty svatebčanů, v neděli je v zahradě větší klid.

Zámek Libochovice Zámek Libochovice Zámek Libochovice

V Libochovcích je více příležitostí dát si oběd nebo mlsnout něco v cukrárně, my měli tentokrát vlastní polévku v termosce a velice jsme si na ní pochutnali, myslím, že už někde před Kostelcem :-) Takže v Libochovicích došlo jen na ty dortíky, které jsme zhltli v zámecké zahradě na lavičce.

S dodanou energií jsme opustili Libochovice a lehkým stoupáním jsme jeli směrem na sever okolo kopce s hradem Hazmburk. Jelikož výstup na hrad jsme už před lety absolvovali pěšmo i s dětmi, necítili jsme potřebu to zopakovat na kole. Hrad, tedy zřícenina hradu je to každopádně pěkná a výhled z kopce do okolí také stojí za to. My jsme Hazmburk objeli zprava přes Slatinu, Sedlec a po úžasné nové silnici jsme opět lehce vystoupali až do Úpohlav. Hazmburk

Milešovka

Windsor Celou cestu se nám stále více odkrývaly sopky Českého středohoří s nejvyšší horou Milešovkou. Přes Želechovice a Siřejovice jsme dojeli k bývalému větrnému mlýnu Windsor, podjeli jsme dálnici a dali jsme si pěkný sjezd do Keblic. Tady se před námi otevřela Terezínská kotlina s výhledem na Lovosice a Litoměřice. Ještě před přejezdem trati jsme chtěli odbočit doprava na spojovací cestu do Bohušovic. Co ovšem na mapě nebylo, byl povrch této cesty, celá (jistě víc než 1 kilometr) byla vydlážděná kameny a tudíž pro kolo zcela nesjízdná, možná leda při kraji, kde kameny tolik nedrncaly.
My se raději vrátili na silnici a pokračovali jsme směrem na sever přes Nové Kopisty, Terezín jsme jen tak míjeli (úmyslně, protože tam moc pozitivní energie nezbylo) a stočili jsme se na jih na Bohušovice nad Ohří.

V Brňanech jsme měli v úmyslu dostat se k Ohři a jet zpět stezkou podle vody až do Doksan. Najet na ni se nám na začátku podařilo, ale stejně tak se nám podařilo z ní opět nechtěně sjet (třeba ani není průjezdná), tak jsme pokračovali skrze přírodní park Dolní Poohří a najednou jsme se objevili v Brozanech. Odtud už to bylo jen kousek do Doksan, kde si můžete prohlédnout poměrně velký klášter premonstrátek založený ve 12.století - více zde. Kláštěr v Doksanech

Tady se náš výlet skončil. Poohří se nám zalíbilo, takže někdy příště zkusíme prozkoumat další oblasti v jejím okolí.

trasa cyklovýletu na mapě     Track Log ve formátu GPX     výškový profil cyklovýletu
 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt