Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Lysá nad Labem 2008 - cca 55 km

Stará Boleslav - Sojovice - Stará Lysá - Lysá nad Labem - Přerov nad Labem - Čelákovice - Lázně Toušeň - Brandýs nad Labem

Po 600 km na rozjezd v roce 2008 je tu konečně první zdokumentovaný výlet, sice téměř bez fotek, zato s přesným popisem trasy v mapě s pomocí GPS souřadnic - mapa výletu a Track Log ve formátu GPX ke stažení.

Vyrazili jsme z Mariánského náměstí ve Staré Boleslavi po zelené turistické trase, která nás dovedla prakticky až do Sojovic. Po přejezdu dálnice jsme jeli chvílemi lesem a chvílemi po silnici, přes Podbrahy, přejeli jsme Jizeru a byli jsme v Sojovicích. Přestože byla neděle, našli jsme uprostřed obce hned za levotočivou zatáčkou otevřenou prodejnu potravin s čerstvým pečivem a jinými dobrotami, čehož jsme řádně využili.
Potom silnice vedla rovně skrz obec a v místě, kde uhýbala vpravo, rovně pokračovala cesta lesem až do Staré Lysé. Přejeli jsme říčku Mlynařici a dali se po značené cyklostezce č. 0037 směrem na Lysou nad Labem. Cesta tady vede mezi poli okolo Hrabanovské černavy, Lysá je ukrytá vpravo za kopcem. V Lysé to opravdu žije, zvláště u cukrárny pod kostelem, kam jsme tentokrát zajeli jen tak udělat smyčku, dál jsme pokračovali po červené okolo výstaviště, nádraží, pak přes most nad tratí až k mostu přes Labe. Překulili jsme se na druhý břeh a po silnici frčeli do Přerova. Lysá nad Labem

Když vjíždíte do Přerova, jste překvapeni krásnou hladkou silnicí, kolo tu jede vlastně samo. První orientační bod v Přerově je cukrárna vlevo, potom vlevo kostel a hned vpravo skanzen, za parkovištěm muzeum moto-velo a také zámek, tedy více důvodů k zastavení - viz cyklovýlet Přerov nad Labem.

Z Přerova směrem na západ jsme pokračovali přes Císařskou Kuchyni do Čelákovic. Čelákovicemi se jede stále rovně a na konci Rooseveltovy ulice se podjede trať podchodem pro pěší, a pak dál směrem do centra, v půlce náměstí doprava a hned doleva do ulice Na Stráni. My chtěli k vodě dřív a tak jsme tu trochu kličkovali - viz mapa, napojit se na stezku u vody není tak jednoznačné, proto ten podrobnější popis cesty, každopádně sportovní areál musíte mít po pravé ruce a k Labi se přiblížit až o kousek dál. Tady se napojíte na cyklostezku 0019, která vede podél Labe přes Káraný, Lázně Toušeň (kde je soutok Labe s Jizerou), až do Brandýsa nad Labem. Těsně před Brandýsem za podjezdem dálnice sledujte cyklostezku, která těsně před úrovní říčního ostrova uhýbá vlevo nahoru, kde se napojuje na Královickou ulici. Po ní přijedete na hlavní silnici spojující Brandýs se Starou Boleslaví, dáte se doprava, přejedete most a jste zpět, tzn. na konci výletu.

mapa výletu 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt