Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklovýlet - Milešovka 2008 - cca 32 km

Malé Žernoseky u Lovosic - Bílinka - Boreč - Košťálov - Skalka - Lipá - Milešov - Velemín - Malé Žernoseky

Lovoš Boreč Ovčín

Byl horký červencový den a my se vydali "zchladit" do hor, mezi které po tomto výletu řadíme i České Středohoří se svými sopkami. Auto jsme nechali v Malých Žernosekách, kde jsme se napojili na cyklostezku č. 25 a vydali se po ní směrem nahoru vstříc kopečkům. Začátek výletu byl milosrdný s ohledem na počasí a vedl nás údolím Milešovského potoka přes Oparno okolo kempu Jordán s Lovošem po levé ruce. V Bílince jsme přejeli přes nepříjemnou silnici E55, kde to chce obrnit se trpělivostí, a sjeli jsme na křižovatku s možností občerstvení, odkud jsme pokračovali na Boreč. Tady jsme odbočili na lesní cestu, která vedla postupně strměji a strměji na první opravdový kopec našeho výletu - na Košťálov. Vypotili jsme toho dost a lesní okřídlené havěti jsme asi velice chutnali, ujet jim v těchto kopcích nebylo možné, takže to byl boj nejen s vlastními silami.

Těsně za Košťálovem jsme se dostali nad vrstevnici 410 m a pak nás čekal sjezd dolů. V Sutomě jsme uvítali občerstvení s posezením a sjížděli jsme dál až ke hradu Skalka. Odtud jsem vyfotila pohled na kopečky v dálce, okolo kterých jsme měli za chvíli projíždět. Hrad Skalka

Lhota, Ostrý, Kletečná

Byla doba žňí a na polích jezdily kombajny. U jednoho již sklizeného pole na nás z trávy u silnice koukala smutná srnečka, byla hodně malinká a vypadala ztraceně. Snad nakonec svoji mámu našla. Žně jsou jistě pro tuto zvěř nepříjemným obdobím. Koloušek

Blížili jsme se do obce Lipá a rozhodovali se, zda budeme pokračovat po předem naplánované trase nebo ji zkrátíme. Byla jsem zničená jednak z horka, ale i z kopců, navíc od Lovosic se hnala bouřka a my měli před sebou minimálně druhou půlku cesty zpět. Takže jsme volili zkrácenou cestu hned z Lipé nahoru k Milešovce. Tento úsek stoupání byl velmi prudký a ve spojení s horším terénem nás donutil slézt s kola a šlapat po svých.

Lipská hora Ostrý Milešovka

Po chvíli jsme se vyškrábali asi do výšky 460 m, což byl nejvyšší bod tohoto cyklovýletu. Od této doby jsme už vlastně jeli téměř stále s kopce. Milešovku jsme měli hned po levé ruce, ale rozhodně jsme se na vrchol nechystali.

Milešovka

Dojeli jsme do Milešova a pokračovali stále dolů do Velemína a přes Chotiměř do Oparna na rozcestí, kde jsme se opět napojili na cyklostezku č. 25. Ve stínu a stále mírně s kopce jsme se vrátili k autu do Malých Žernosek. Ujetých 32 km nám úplně stačilo. Pro příští výlet okolo sopek zvolíme chladnější den.

Velemín - pohled do údolí


trasa cyklovýletu na mapě     Track Log ve formátu GPX     výškový profil cyklovýletu
 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt