Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklovýlet - Miřejovice 2005 - cca 30 km

V létě 2005 jsme během 4 dnů dovolené podnikali jednodenní cyklovýlety v Severních Čechách. Vždy jsme ráno naložili kola na střechu auta a vydali se na sever.

Jedním z těchto cyklovýletů byl i okruh Litoměřice - Miřejovice - Sebuzín - Litoměřice.

Auto jsme zaparkovali na okraji Litoměřic a vydali se po silnici směrem na Kamýk do Miřejovic. Asi bych měla zmínit, že to byl jeden z těch výletů, na které se opravdu nezapomíná. Vrstevnice sice cosi naznačovaly, ale ne dostatečně. Z Litoměřic se jede stále do kopce a po 2 km v obci Miřejovice už toho máte plné zuby. Tady ovšem teprve začíná to pravé stoupání, pro auta 14%ní, ale podle mě už neměli jinou značku. Naprosto vyřízená jsem dojela, střídavě i došla, nahoru, převýšení mohlo být tak 400m. Měla jsem pocit, že ten den už nic neujedu, byla jsem úplně mokrá, s hlavy mi tekly potoky a plíce mi byly malé. Krásná vyhlídka na Litoměřickou kotlinu byla pouhou záminkou k načerpání nových sil.

Na nejvyšším místě naší trasy (a to jsme si už v mapě ověřili) jsme zastavili a pokusili se usušit se na sluníčku. Čekala nás totiž dlouhá cesta s kopce Tlučenským údolím až do Sebuzína u Labe. Takže to co jsme předtím pracně vyšlápli, teď jsme šusem sjeli dolů. Prozřetelně jsme na sebe oblékli všechno, co jsme měli s sebou a přesto jsme po cestě dolů málem zmrzli. K tomuto úseku cesty se vztahuje ještě jedna historka. Aby se mi plíce hezky provětraly, vzala jsem si na kopci jeden TicTac, ale bohužel jsem ho jaksi nadýchla do tzv. koláčové dírky, resp. kamsi do nosu a už nechtěl ven. Vlastně se zdálo, že někam zmizel, ani jsem ho tam necítila, až do doby, kdy jsem při sjezdu s kopce dýchala studený vzduch. TicTac se ozval a začal děsně pálit a měl opravdu sílu svěžího větru na druhou. Dole v Sebuzíně jsem otírala mentolové slzy a z nosu mi vanula mentolová vůně. Mentol v nose vykonal své a mě se po chvíli podařilo TicTac vysmrkat - byl skoro celý :-) Neuvěřitelný příběh, ale skutečný.

V Sebuzíně jsme se napojili na cyklostezku č. 2, která vede podél Labe až do Litoměřic. Cyklostezka je to pěkná, stále po rovince a tak už nás v druhé polovině cesty nic ošklivého nepotkalo.

Tuto trasu vám doporučuji, pokud si chcete prověřit svoji kondičku a nebo pokud si chcete užít pěkný sjezd. Možná je ještě jeden důvod, proč absolvovat cestu přes Miřejovice. Málem bych totiž zapomněla na jednu zajímavost - v horní části Miřejovic v zatáčce jsme narazili na nějaký zvláštní strom, podle mapy by to měla být mišpule německá, ale tento název není zdaleka tak cizokrajný, jak cizokrajně strom vypadal. Nebo jsem možná měla vidiny? Je pravda, že v tom úseku se mi už pomalu zatmívalo před očima, ale určitě to byl strom, který u nás běžně nenajdete.

trasa cyklovýletu na mapě


 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt