Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktVlašské ořechy

Vlašské ořechy mají správný poměr vitamínů, minerálních látek a mastných kyselin, které prospívají našemu tělu. Proto by měly být hned vedle jablka každodenní součástí našeho jídelníčku.

Stačí 5 ořechů denně a vaše tělo vám bude vděčné (samozřejmě pokud nejste na ořechy alergičtí). Obsahují totiž mimo jiné vápník, hořčík, draslík, zinek, železo, vitamíny B a E, kromě toho jsou zdrojem hodnotných bílkovin a zejména mají vysoký obsah esenciálních mastných kyselin, tzv. zdravých tuků a neobsahují cholesterol. I tak bych radila držet se výše uvedeného množství denní dávky, jednak jsou dosti tučné a jednak ve větším množství dráždí žaludek a žlučník. Tedy všeho s mírou. vlašské ořechy

Jak nejlépe skladovat ořechy? Když nemáte ty správné podmínky jako třeba suchou stodolu atp., tedy když např. bydlíte v paneláku a nic s tím nenaděláte, je nejlepší ořechy co nejdříve vyloupat do uzavíratelných sklenic a dát je dolů do ledničky. Vydržely by tak určitě do příštího podzimu, kdybyste je do té doby nesnědli.

A jak nemít hnědé ruce od slupek ořechů? Letos se například ořechům moc ven ze slupek nechtělo, takže většině se muselo pomoci. Po minulých zkušenostech vždy ruce pak víc jak týden vypadají jako když jste opravovali traktor nebo ještě hůř a ničím to už nejde dolů, jen čas to pomalu obrousí. Letos jsem přišla na dobrý způsob, jak tomu předejít. Sbírali jsme ořechy u pole hned vedle plané jabloně. Pár spadlých jablek vypadalo lákavě, tak jsem ochutnala a zjistila jsem, že jejich šťáva dobře čistí barvu od ořechů. Takže jsem průběžně při vylupování ořechů ze zelených slupek potírala ruce šťávou z rozdrceného jablka, i nehtíky jsem do jablíčka občas zaryla a ono to pomohlo. Ruce byly po návratu z ořechů téměř čisté. Doporučuji k vyzkoušení.
 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt