Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Poděbrady 2007 - cca 55 km

Poděbrady - Libice nad Cidlinou - Sány - Ovčáry - Kolín - Poděbrady

O Velikonočním pondělí jsme se vydali autem do Poděbrad a odtud jsme podnikli moc pěkný cyklo výlet. Od těch ostatních se lišil především terénem, lépe řečeno - po dlouhé době jsme zase zakusili něco jiného než jen jízdu po silnici.

Poděbrady Soutok Labe s Cidlinou

Cestu z Poděbrad do Libice nad Cidlinou již známe z dřívějšího výletu. Vede od zámku podél Labe, k soutoku Labe s Cidlinou, podél Cidliny po cyklostezce až k památníku Slavníkovců, což je asi 5 km.

Památník Slavníkovců

Cestou na jih do Kolína jsme to vzali po silnici přes Opolany a Opolánky, Sány, kde jsme přejeli novou dálnici na Hradec Králové a kde jsme na polní cestě našli docela pěkný kousek chalcedonu. Pokračovali jsme na Polní Chrčice, vpravo na Ohaře (první mírné stoupání), kde nás upoutalo zdobení místních chalup či domků. Přes Němčice jsme přijeli do Býchor - velmi úhledné a čisté vesnice a pak jsme se přehoupli přes druhý kopeček a sjeli jsme do Ovčár a do Kolína. Domek v Ohařích

Radnice v Kolíně V Kolíně mě velmi mile překvapil přístup města k cyklistům, Kolín je zřejmě prošpikován cyklostezkami. Každopádně to tu mají lepší než v Praze. Tak jsme klidně a v pohodě projeli průmyslovou částí města až k Labi a za mostem na nás čekalo centrum Kolína - velké náměstí s radnicí a za domy schovaný Chrám sv. Bartoloměje, který se mi nepodařilo vyfotit :-(

Původně jsme zamýšleli v Kolíně poobědvat, ale s ohledem na zpáteční cestu, která měla vést po cyklostezce, resp. nám neznámé turistické trase, jsme si nechali zajít chuť a o to víc se těšili do Poděbrad. Pod náměstím na nádraží "Kolín - zastávka" jsme přejeli přes můstek na druhou stranu řeky a napojili jsme se na červenou stezku, po které jsme jeli až do Poděbrad. Zprvu vedla cesta po asfaltovce, později byla terénní okolo vody a pak se z ní stal lužní ráj, přesněji řečeno Veltrubský luh.

Veltrubský luh

Snad 10 km jsme jeli květinovým lužním lesem, kde čerstvě zelenou trávu doplňovaly nádherné jarní kvítky. Lze to špatně popsat, lepší je fotografie a úplně nejlepší je se tam ihned rozjet - opravdu to stojí za to.

Cyklostezka do Poděbrad

Byl nádherný slunečný, i když velmi větrný den, a v Poděbradech i v pět hodin odpoledne nádherně svítilo slunce, na náměstí stála tradiční fronta na zmrzlinu, všude byla spousta cyklistů, turistů i místních, kterým se vůbec nechtělo domů. Nadšeni krásným výletem jsme se vraceli domů a slíbili jsme si, že se tam co nejdřív opět vypravíme. Možností na výlet v okolí města je povícero a snad příště zbyde čas i na teplé lázeňské oplatky a dobré jídlo. Rozhodně doporučuji výlet do Poděbrad rodinám s dětmi, můžete sem přijet i vlakem, nádraží je na druhé straně kolonády, nedaleko centra města. Jen pozor, na kolonádě se nesmí jezdit na kole!

 • mapa Seznam
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt