Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Poděbrady II. 2007 - cca 57 km

Poděbrady - Nymburk - Ostrá - Lysá nad Labem - Kersko - Nymburk - Poděbrady

Jiří z Poděbrad na koni Cukrárna Poděbrady - náměstí

Stejně jako "milujeme Moju", milujeme také Poděbrady. Toto město si nás získalo nejen dobrou dostupností z Prahy, svou lázeňskou pohodou a oplatkami, květinovou vůní, klidným tokem Labe, širokou nabídkou zmrzliny, malinovými dorty a jídlem za solidní ceny v restauraci Bílá Růže, ale získalo si nás především svým přístupem k cyklistům a in-line bruslařům, pro které se staly Poděbrady hotovým rájem. Náš minulý cyklo výlet z Poděbrad do Kolína a zpět nás uchvátil především cyklostezkou skrze lužní lesy pokryté kobercem lesních květin, ale i samotný návrat do Poděbrad byl pro nás příjemným zážitkem. Proto hned další víkend bylo okamžitě rozhodnuto, kterým směrem vyrazíme na výlet. Z Poděbrad totiž vede cyklostezka i opačným směrem, tedy na západ, a tu jsme se rozhodli prozkoumat tentokrát.

Cyklostezka 24 Cyklostezka 24

Po kvalitní cyklostezce č. 24 jsme se vydali směrem na Nymburk a Lysou nad Labem. Jeli jsme po pravé straně Labe a než jsme se nadáli, byli jsme v Nymburku. Tady na nás čekalo překvapení - panorama městských hradeb s kostelem v pozadí, což tvořilo pohádkový pohled.

Nymburk

Stezka nás provedla Nymburkem a vedla nás dál na Ostrou a Lysou nad Labem, kde jsme udělali jen krátkou otočku a vydali jsme se na druhý břeh Labe přes most. Tady jsme jeli po červené, resp. cyklostezkou č. 19. Terén tu byl chvílemi docela drsný, rozhodně MTB, protože jsme jeli velmi úzkou cestou těsně vedle řeky, ale také jsme zakusili hlubokou orbu v poli. Vysvobozením byla silnice ze Semic do Kerska a Hradištka, kde jsme dohnali ztracené minuty v terénu a poté jsme se opět napojili na cyklostezku, která již vedla většinou lesem. Minuli jsme Sadskou a projeli okolo "jezera", kde hráli naháči na pláži volejbal, protože voda ještě nebyla na koupání dost teplá. Vyplašeni tím pohledem a udiveni, že červená turistická stezka vede opravdu přes nudistickou pláž, jsme uháněli dál do lesa, až jsme narazili na písečný přesyp v Pístech. Jednoduše to bylo gigantické pískoviště uprostřed lesa. Vešlo by se sem několik mateřských školek s lopatičkami a bábovičkami.

Písty

Odtud už stezka mířila zpět ke břehu Labe, podél kterého jsme dojeli až do Nymburka. Na této jižní straně Nymburka se nachází krásně upravený lesopark, který nabízí jak možnost odpočinku na lavičkách, tak i relaxace při sportu, a to obojí vkusně propojené, aniž by si to navzájem vadilo. Takže my jsme tudy na kolech proklouzli zcela hladce a pokračovali jsme směrem na Poděbrady. Stezka na tomto pravém břehu (ve směru do Poděbrad) byla evidentně novější a velmi kvalitní, jednoduše přesně to, co potřebují in-linisti. Podle toho to tam také vypadalo. Byla sobota odpoledne, krásně svítilo sluníčko a celý Nymburk a Poděbrady byly na této stezce. Bruslaři a cyklisti všech věkových kategorií, maminy a tátové s kočárky - někdy také na bruslích, občas i někdo pěšmo. Prostě stezka byla plná v obou směrech, ale pravidla provozu na této necelé 2 m široké komunikaci se dodržovala vzorně. Popsat se to dá jen těžko, musí se to zažít.
Poděbrady Co ještě dodat? Do Poděbrad vemte s sebou určitě i děti. Stezky vedou naprosto po rovině, okruh do Nymburka a zpět má asi 20 km a zvládnou ho i malí cyklisté. Zmrzlina na náměstí pak bude jistě patřičnou odměnou, nejen pro děti.
...A protože opravdu milujeme Poděbrady, hned druhý víkendový den jsme do Poděbrad vzali děti, najeli jsme něco přes 30 km, dali jsme si oběd, zmrzlinu i dorty a hezky jsme si ten den užili.

 • mapa Seznam
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt