Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktPřeprava jízdního kola


Přeprava jízdního kola ve vlaku

dle Smluvních přepravních podmínek Českých drah pro veřejnou osobní dopravu

Přeprava jízdního kola jako spoluzavazadla je umožněna ve všech osobních a spěšných vlacích, a to buď ve vozech označených symbolem kolo nebo v neoznačených vozech pouze na prvním a posledním představku soupravy, kde mohou být umístěna vždy nejvýše dvě jízdní kola. O umístění kola jako spoluzavazadla je oprávněn rozhodnout průvodčí. Cena za přepravu jízdního kola jako spoluzavazadla je nově 25 Kč. Kromě této jednorázové jízdenky si může cestující zakoupit jednodenní jízdenku pro jízdní kolo za 50 Kč nebo kombinovaný doklad pro jízdní kolo. Ten opravňuje v době platnosti (2,3,5,7 kalendářních dnů) k opakovaným přepravám jízdního kola jako spoluzavazadla ve vlacích, které takovou přepravu umožňují, ke kombinaci s použitím služby úschovy během přepravy a k úschově jízdního kola v úschovně ČD v železniční stanici, která tuto službu umožňuje. Uvedené způsoby může cestující libovolně kombinovat v době platnosti dokladu bez ohledu na platnost jízdního dokladu. Cena těchto jízdenek je: 2/60,- 3/80,- 5/120,- 7/150,- ... více zde.

Po celou dobu přepravy jízdního kola jako spoluzavazadla je cestující povinen zajišťovat bezpečnou manipulaci s kolem a dohled nad ním a odpovídá za případné škody z takovéto přepravy vzniklé.

U vybraných vlaků vyšší kvality je umožněna přeprava jízdních kol jako spoluzavazadla na základě povinné rezervace se službou Úschova během přepravy. Rezervaci je možno zakoupit v předprodeji až 2 měsíce předem a cena za rezervaci je 30 Kč. Rezervace končí 2 hodiny před odjezdem vlaku z výchozí stanice. V jednom vlaku je k tomuto účelu vyhrazeno 8 míst.

Jízdní kolo je možné přepravovat ve vlaku jako zavazadlo prostřednictvím služby Úschova během přepravy, která je provozována ve vybraných vlacích označených v jízdním řádu symbolem kufr. Ukladatel předává jízdní kolo pověřenému zaměstnanci ČD přímo do označeného vozu. Cestující z jízdního kola odejme všechny snadno odnímatelné součásti (hustilku, světla, tachometr, brašny apod.), jinak jsou ČD oprávněny odmítnout převzetí kola k přepravě. ČD neodpovídají za ztrátu nebo poškození snadno odnímatelných součástí jízdního kola. Úschovné při uložení kola činí 20 Kč/vlak. Uložené předměty vydá zaměstnanec ČD ve vlaku po předložení dokladu o úschově.

Bezplatná přeprava jízdních kol ve vlaku na území Prahy

Ve všech vlacích zařazených do systému Pražské integrované dopravy, které zároveň umožňují přepravu jízdního kola, je od 2.4.2011 zavedena bezplatná přeprava jízdních kol pro cesty pouze po území hlavního města Prahy ... více zde.

Přeprava jízdního kola v prostředcích pražské hromadné dopravy

Možnosti přepravy jízdních kol v rámci PID najdete na stránkách www.ropid.cz - zde...

Další cyklistické informace na serveru Praha cyklistická.

Přeprava jízdních kol je zakázána:

 • ve voze obsazeném tak, že není umožněno bezpečné naložení a přeprava jízdního kola;
 • v případě, že dopravce tuto přepravu v metru zakáže (mimořádná událost, očekávaná zvýšená frekvence cestujících apod.);
 • samostatně cestujícímu mladšímu 12 let;
 • pokud je na určené plošině vozu metra již přepravován dětský kočárek;
 • v osobních výtazích v metru.

  Jeden cestující smí přepravovat pouze jedno jízdní kolo.
  Cestující je odpovědný za to, že jízdní kolo bude před vstupem do přepravního prostoru metra nebo do cyklobusu očištěno, neohrozí bezpečnost osob zejména na pevných schodištích a pohyblivých schodech v metru a nezpůsobí znečištění vozidla, škodu ostatním osobám nebo na zařízení dopravce.

  Parkoviště P+R / B+R

  Cyklisté mohou v Praze využít službu úschovy jízdního kola na každém parkovišti P+R. Na parkovišti je stojan, ke kterému je možné kolo zamknout. Za zálohu 20 Kč obdrží cyklista zámek, kterým si kolo uzamkne a klíč se uschová u správce parkoviště, který vydá parkovací kartu, kterou se cyklista po návratu prokáže. Parkoviště jsou hlídaná. Parkovné je zdarma.


  Jízdní řády cyklobusů v ČR
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt