Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktProfesionální ohňostroje - Pyrotechnika


| Holčičí koníček |
Jedním z mých okrajových zájmů je příprava a realizace profesionálních ohňostrojů. Asi se vám to zdá jako podivný koníček pro holku, ale vlastně mě k tomu přivedl můj přítel. V roce 2003 jsme poznali další prima kluky, kteří se už nacházeli v rovině podnikání v tomto oboru a přidali jsme se k nim. Dělání ohňostrojů je hezká a kreativní práce s barvami a efekty, světelnými i zvukovými (ty tolik nemusím, ale patří to k tomu), a když navíc děláte scénář na hudbu - tak je to paráda!

| Odpalovač ohňostrojů |
Na podzim 2005 jsem absolvovala kurz na získání odborné kvalifikace Odpalovače ohňostrojů, kde jsem si kromě praktických dovedností, které jsem už trochu ovládala, doplnila hlavně teorii, tzn. právní předpisy a znalost pyrotechnických složí a výrobků. Kurzem jsem tedy získala oprávnění k realizaci velkých ohňostrojů, tzn. k používání pyrotechnických výrobků III. a IV. třídy.

| Objednejte si ohňostroj |
Od roku 2003 jsme už odpálili pěknou řádku ohňostrojů a firma, která se skládá z 5 profesionálních odpalovačů, je velice úspěšná. Takže pokud nás někdy budete chtít vidět v akci, můžete si u nás objednat ohňostroj jakkoli velký podle vašich možností. V případě zájmu mě kontaktujte zde. Pokud si chcete objednat pyrotechniku I. a II. třídy pro vlastní odpálení, navštivte internetový obchod PyroShop.cz.

| (Ne)Bezpečnost |
Protože toho už o pyrotechnice vím docela dost, přeji vám, abyste s ní prožili vždy jen příjemné okamžiky. Buďtě, prosím, opatrní. Pyrotechnické výrobky I. a II. třídy jsou stejně nebezpečné při nevhodném zacházení s nimi jako výrobky vyšších tříd, které se volně neprodávají, rozdíl je totiž jen v gramáži pyrotechnických složí, tzn. výbušnin. Kdo zábavní pyrotechniku používá, měl by mít alespoň základní představu o tom, jak výrobek v principu funguje, jaký má efekt (tzn. co udělá, až ho zapálíte), kde je proto vhodné ho použít či nikoliv, být každopádně opatrný i při běžné manipulaci s ním, dodržet návod a pokud cokoliv neproběhne jak by mělo, správně a bezpečně podle návodu výrobek zlikvidovat, tak aby již nemohl nikoho ohrozit. U víceranných výrobků, jako jsou kompakty nebo římské svíce, je dobré znát počet výstřelů a srovnat ho se skutečným počtem vyšlých ran při jeho odpálení. Někdy se může navlhlá či poškozená slož opozdit s výbuchem, a proto je důležité se k výrobkům ještě několik minut po dohoření nepřibližovat. Potom je vhodné nejprve je polít vodou a následně s baterkou obhlídnout situaci. Pokud se některý z výrobků neodpálil, ale již má vyhořelou zápalnou šňůru, nebo pokud z kompaktu či římské svíce odešla jen část, tento výrobek se nepokoušejte znovu zapálit. Nevyhořelé pyrotechnické výrobky vždy nejprve důkladně rozmáčejte vodou (a to bez jakéhokoliv zásahu do jejich "vnitřností"), ještě než je vhodíte do kontejneru.

| Napište |
Snad vám moje rady budou prospěšné. V případě jakýchkoliv dotazů na téma zábavní pyrotechnika mě můžete psát na můj e-mail, pokusím se o odbornou odpověď.

A na závěr...
Jako každý ohňostroj má své finále, má ho i tato stránka, a proto je tu několik videoukázek pro vás:
(formát DivX)
video_1 (4,0 MB)
video_2 (5,2 MB)
video_3 (3,9 MB)
video_4 (8,6 MB)

...a ještě jeden zajímavý odkaz na festival ohňostrojů Ignis Brunensis v Brně.
 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 
 
Petr Fibich ohňostroje© 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt