Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontakt



Kuře na paprice

Konečně omáčka, kterou miluje snad každý a jejíž příprava je tak snadná a rychlá... Konečně - tím myslím konečně pro mne, protože od té doby, co kupujeme bio kuřata z ekofarmy, jsem zas ochotná "polknout" s chutí kuřecí maso. Takže pokud máte rádi kuře, smetanu, trochu sušené sladké papriky a cibuli v omáčce, máte vyhráno a Vaše chuťové buňky si užijí, protože kuře na paprice je geniální ať už s těstovinami nebo v lepším případě s knedlíkem, v tom nejlepším případě s domácím kynutým houskovým knedlíkem. Jako většina omáček, i tato je lepší až druhý den, tedy určitě jí navařte aspoň na dva dny. S masem to ani nemusíte přehánět, protože maso je tam opravdu jen tak pro chuť, jde hlavně o vývar, kterým se omáčka podlije.

Tedy kupte si nejlépe kuřecí stehna (lépe horní stehna než jen paličky), pokud máte doma "fifleny", přikupte i kuřecí prsa, někdo by mohl mít s obíráním masa a kostí v omáčce velký problém. (Pozor, samotná prsa ale na vývar nestačí.) Dále kupte sladkou smetanu na vaření. Cibuli a koření sladkou papriku, předpokládám, doma máte. Přílohu volte podle času nebo podle šikovnosti kuchaře, ale na domácí knedle fakt nic nemá. Maso omyjte pod studenou vodou a dbejte na případné uvolněné nebo odštíplé kosti. Ty pokud možno odstraňte. Sice budete vývar do omáčky cedit, ale pokud nebudete vykošťovat maso, je dobré mít jistotu, že se ani po uvaření neuvolní v omáčce nějaká ta nečekaná kost. Stehna je opravdu lepší servírovat celá nevykoštěná, to v případě dospělých strávníků, v případě dětí (někdy až do jejich pozdního věku - to platí i u mých už vlastě dospělých miláčků) je lepší do omáčky vložit maso již zcela bez kostí a dalších nesympatických součástí. Jen tak si děti omáčku oblíbí pro zbytek života a bohužel už nikdy ji nebudou chtít jinak než bez kostí.

Vrátíme se k vaření masa. Omyté maso tedy vložte do hrnce se studenou vodou, přiměřeně osolte a vhoďte tam jednu oloupanou napůl rozkrojenou cibuli. Pod kontrolou to přiveďte k varu (může to nepříjemně vzkypět) a vařte podle velikosti masa cca půl až 3/4 hodiny. Poté vyjměte maso a naložte s ním podle vašeho uvážení, jak jsem již výše napsala - vykostit nebo nevykostit. Ve větším kastrolu si na troše oleje zesklovaťte na drobno pokrájenou cibuli a připravte si sladkou papriku a cedník na zcezení vývaru. Nastává okamžik, kdy musíte v několika vteřinách zaprášit cibulku paprikou a zároveň skoro okamžitě vše zalít přecezeným vývarem. Papriky podle množství omáčky dejte tak 1 až 2 rovné čajové lžičky. Jen krátce zamíchejte do škvířící se cibulky a hned zalijte vývarem, aby paprika nezhořkla. Potom přilijte hrnek smetany a nakonec ještě vařící se omáčku zahustěte hladkou moukou - cca 2 až 3 vrchovaté vidličky - rozkvedlanou v druhém hrnku smetany. Povařte asi 10 minut na mírnějším ohni za občasného míchání ode dna a nakonec ochutnejte, chybí-li něco k dokonalosti. Maso do omáčky přidejte na úplný závěr jen tak ohřát.

Takže ať už s knedlíkama nebo s kolínkama - dobrou chuť.

Na Kuře na paprice budete potřebovat:

kuřecí stehna podle libosti
2 cibule
olej
koření sladkou papriku
sladkou smetanu - 2 hrnky
hladkou mouku
sůl
houskový knedlík nebo těstoviny (kolínka)


 «« zpět na recepty



 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 



© 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt