Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Rakovník 2007 - cca 50 km

Nové Strašecí - Ruda - Rakovník - Lužná - Louštín - Nové Strašecí

Rakovník - věž u náměstí

Počasí bylo ten den velmi nejisté a tak jsme nevyjížděli nikam daleko, jen jsme se přisunuli do Nového Strašecí a odtud jsme vyrazili do Rakovníka. Tentokrát jsme jeli po cyklostezkách tam i zpět, pouze s malými spíše kufrovacími odbočkami a se zajížďkou do lomu, kde se těží lupek. Cesta nám nikde nezakazovala vjezd a tak jsme se objevili přímo u drtiček kamene. Pak jsme si našli cestu zpět na cyklostezku č. 103, jeli jsme přes Rudu a dál mezi lány řepky a obilí, kaštanovým sadem a později lužními lesy okolo rybníčků. Většinou jsme jeli s kopce, jediné větší stoupání bylo na Amélii, ale bylo snesitelné. Pokud ale bude pálit sluníčko, nedoporučuji tuto cestu v poledních hodinách zejména, pokud budete mít s sebou děti. Pal na této silničce do kopce by byl velmi nepříjemný. Druhá polovina cesty do Rakovníka vedla po stezce ve stínu stromů a tak jsme si příjezd do Rakovníka prodloužili ještě o cestu po městském cyklistickém okruhu.

V Rakovníku na náměstí jsme měli v nohách asi 25 km a jako už tradičně, hledali jsme, kde se najíme. Trochu jsme zmapovali i okolí náměstí a nakonec jsme měli opravdu veliké štěstí. V ulici u pošty na náměstí se nachází penzion a nonstop restaurace "U mušketýra", samozřejmě se zahrádkou, což je pro cyklisty zásadní věc a nelehko se hledá. Jídlo nám paní kuchařka uvařila vynikající, také jsme jí vzkázali pochvalu, i obsluha byla příjemná. Vřele doporučujeme! Sladkůstku neboli rychlou energii na cestu jsme doplnili v nedaleké cukrárně, konečně jsme něco vyfotili, jako důkaz, že jsme byli v Rakovníku, a vydali jsme se po cyklostezce č. 102 na zpáteční cestu do Nového Strašecí. Rakovník - náměstí

Projeli jsme obcí Lužná, která si zřejmě zakládá na své dlážděné silnici, takže jsme z ní raději ani neodbočili, přestože v půlce obce se naše cyklotrasa dělila na 102a a 102. Trasa 102a pokračovala dále po silnici a byla o trochu delší, ale projížděla Lužnou II., okolo nádraží a míjela Železniční muzeum. Ta druhá vedla pravděpodobně lesním terénem okolo rybníků. Takto rozdvojená cyklostezka se opět spojila v jednu a mířila na kopec Louštín. Přestože nás právě v kopci zastihl celý den očekávaný déšť, bylo to příjemné stoupání po kvalitním povrchu. Cesta vedla lesem ještě několik kilometrů, než jsme dojeli nad Rudu. Tady jsme cyklostezce poděkovali a nejkratší cestou s ohledem na déšť, tedy po silnici, jsme se vrátili do Nového Strašecí k autu. Najeli jsme celkem 50 km, ale nožičky si tentokrát nestěžovaly. Nakonec to byl dost hezký výlet. Rozhodně ho doporučujeme jet ve výše uvedeném směru, cestu, resp. sjezd podél skelnohuťského potoka bych nechtěla šlapat nahoru, i kvůli horšímu terénu.

Takže už jen poslední poznatek. Nikde na internetu jsem tyto dvě stezky nenašla, ale v mapě ShoCart č. 124 jsou vyznačené. V terénu potom značky s označením stezky trochu zlobí, chvílemi je to spíš bojovka, kdo ji dřív najde, takže jsme si často museli pomáhat mapou.

 • mapa Seznam
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt