Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklovýlet - Sloup v Čechách 2005 - cca 35 km

Příjemný jednodenní cyklovýlet jsme podnikli v srpnu 2005 v rámci našich výjezdů po Severních Čechách:
Česká Lípa - Sloup v Čechách - Skalice u České Lípy - Česká Lípa.

Autem jsme dojeli do České Lípy a zaparkovali jsme v JV části na Svárově. Na kolech jsme se pak vydali po cyklostezce 3054 podél řeky Ploučnice, která v tomto úseku dělá pěkné meandry, až jsme dojeli do Vítkova. Těsně před železniční tratí jsme zahnuli doleva a jeli jsme na sever po silnici na Dobranov.

V tomto úseku cesty čeká na cyklisty jedno překvapení v podobě vedení velmi vysokého napětí 400 a 220 kW. Nevím, kdo z vás to už zažil, my máme některá místa, kde se po cestě takhle "nabíjíme" :-) Dráty elektrického vedení jsou tak nízko, že od řídítek a nebo od rámu kola hlavně pod sedlem dostáváte elektrické rány. Je to něco jako když se na vás vrhnou vosy a dávají vám jedno žihadlo za druhým. Když to nečekáte, je to lepší, než si to uvědomíte, jste mimo dosah proudu. Horší je to, když už víte, co přijde a nevíte, kdy to začne a hlavně kterou partii těla to zasáhne. U mě je to vždycky zadek a stehna a tak nadskakuju na kole div nespadnu a šíleně u toho pištím. Tak pokud chcete tuto atrakci vyzkoušet, doporučuji tedy Dobranov nebo silnici na Brocno na Kokořínsku či Brázdim u Brandýsa, je to zajímavý zážitek.

Projeli jsme tedy Dobranovem a pokračovali jsme podél Dobranovského potoka přes Písečnou a Bukovany na Pihel. Na jeho začátku jsme se napojili na cyklotrasu 3062 a jeli jsme po ní vpravo směrem k rozcestí nad Sloupem v Čechách. Na rozcestí U sedmi  trpaslíků jsme se dali s kopce dolů do údolí, kde stojí zbytky skalního hradu z konce 13.století vestavěného do pískovcového suku, který je v letní sezóně přístupný. My jsme však místo hradu navštívili jedno z místních občerstvení, kde nabízeli domácí kremrole a rakvičky. Dali jsme si obojí a ještě navrch nějaké párky s horčicí a pivo.

Tak jsme se posilnili na další cestu a vyrazili jsme směrem na Janov a Chotovice. Naštěstí pro nás vedla cesta zpočátku po rovince, pozvolna jsme projížděli Janovem a pozorovali místní cvrkot. Za Chotovicemi jsme se napojili na Borskou silnici a kousek se po ní přesunuli na křižovatku do Pihelu, kde jsme odbočili vpravo. Tady už cesta začala poněkud stoupat a my spláceli daň za pivo a ostatní dobroty. Silnice, resp. úsek cyklostezky 3062 vedl mezi Skalickým vrchem a Lipovcem až do Skalice, kde jsme se dali doleva a po cyklostezce 3054 jsme se už spokojeně vraceli do České Lípy.

Je třeba dodat, že celá cesta byla velmi dobře značená, upravená a zvláště druhá polovina trasy ze Sloupu přes Skalici až do Lípy byla opravdu malebná a hodna názvu cyklistická stezka. Snad se nám i dalšími cyklo výlety podaří podpořit tvrzení, že systém cyklostezek v Lužických horách patří mezi nejkvalitnější v republice.

trasa cyklovýletu na mapě 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt