Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Šumava 2006 - celkem cca 86 km

Náš kamarád má ve Zdíkově u Vimperka chalupu a tak jsme si v červnu 2006 prodloužili víkend o 1 den a společně s naší ohněstrůjnou bandou jsme vyrazili na Šumavu. Jak se ukázalo, z nás osmi pouze polovina je cyklisticky orientovaná a tak ostatní se první den posunuli autem a napojili se pěšmo na naši trasu, druhý den po úctyhodném pátečním výkonu (17 km) už raději jeli do Blatné do cukrárny. Přiznávám, že i my jsme druhý den, tzn. v sobotu, poněkud upravili délku cyklo trasy a známý úsek z předchozího dne jsme raději absolvovali autem. Třetí den, tj. v neděli jsme už jen odpočívali.

Šumava

1.den - pátek - 59 km:
Zdíkov - Kvilda - pramen Vltavy - Bučina - Kvilda - Chalupská slať - Zdíkov

Ze Zdíkova jsme vyjeli před jedenáctou směrem na jih přes Zdíkovský les okolo kopce Homole (1000 m), kde jsme se za Novým Dvorem napojili na silnici a pokračovali stále a stále nahoru do Výšky, objeli jsme Přilbu, Hůrku a Orla až konečně nastal první sjezd s kopce dolů do Kvildy. Kvilda je nejvýše položená obec v ČR ve výšce 1049 m n.m., založena byla v pol. 14. století, stojí zde pseudogotický kostel a v Chatě u Krále Šumavy se příjemně sedí, dobře chutná a ceny jsou velmi lidské. Kvilda

pramen Vltavy Po prvním občerstvení jsme pokračovali po modré podle Teplé Vltavy dál na jih k jejímu prameni na svahu Černé hory (1315 m). Od pramene jsme pokračovali po červené na Bučinu v trochu náročnějším terénu s částečným výstupem na Stráž (1308 m) a opětovným sjezdem jsme se napojili na zelenou, která vede ke hraničnímu přechodu Bučina.

Na hranici bylo pusto a prázdno, blatouchy byly na obou stranách hranice stejně žluté, jen silnice se tradičně kvalitativně lišila.Ochladilo se a tak jsme dostali hlad. Po zelené jsme se vydali hledat naši druhou polovinu výpravy. Potkali jsme je už jen pár kilometrů před Kvildou. Dali jsme si tedy náskok v podobě luxusního sjezdu po luxusní asfaltce a zamířili podruhé do Chaty Krále Šumavy na obědovečeři. Zatímco pěší zde příjemně ukončili svoji cestu, nasedli do auta a jeli do chalupy, pro nás cyklisty zdaleka cesta nekončila. hraniční přechod

Chalupská slať Bylo samozřejmě obtížné nasednout opět na kola, ale naštěstí první část posledního úseku vedla stále mírně s kopce podle Teplé Vltavy. Chtěli jsme si prohlédnout Chalupskou slať - rašeliniště s jezírkem, které se nachází na trase směrem na Borovou Ladu. Těsně před ní je odbočka doleva na zelenou.

Z Chalupské slatě jsme pokračovali po zelené na sever po kamenité cestě (pro kolo jistě nejtěžší terén) až do Nových Hutí. Asi 2 km za touto vesnicí jsme na křižovatce u hotelu Babůrek odbočili vlevo a po krásné nové hladké silnici jsme ten den naposledy šlapali do pedálů. Po 1 km jsme se napojili na silnici, která vede až do Zdíkova a kde se o pedály už jen opíráte, držíte pevně řídítka a brzdy a přesně 6,5 km si užíváte jeden z nejdelších sjezdů vašeho života. Těsně před chalupou se na tachometru ukázalo 59 km. Náš kamarád a ten den cyklo průvodce Radek navrhoval objet ještě několikrát chalupu a zaokrouhlit trasu na 60...dokonce jsem zaslechla něco o tom, že když přidáme ještě 40, tak máme pěknou stovečku...to už jsem byla v chalupě a měla ten den všeho dost.

 • odkaz na mapu - 1.den


  2.den - sobota - 27 km:
  Srní - Prášilské jezero - Prášily - Srní - Vydra

  Druhý den jsme se přisunuli autem až do Srní. Odtud vede příjemná cesta po silnici chvíli nahoru a chvíli dolů asi tak 10 km do Prášil.

  Prášilské jezero My jsme po 9 km odbočili vlevo a vydali se k Prášilskému jezeru. Prášilské jezero je jezero ledovcového původu a tedy nachází se v nadmořské výšce 1079 m. Cesta dlouhá asi 3 km vede postupně více kamenitým terénem a tak chvílemi došlo i na pěší cykloturistiku.
  K jezeru se s kolem nesmí, tak doporučuji pro klid vaší duše mít s sebou zámek na kolo. Od parkoviště kol se vystoupá jen pár desítek metrů k samotnému jezeru. My jsme měli smůlu na počasí a tak nám jezero neukázalo tu správnou barvu hladiny. Alespoň působilo tajemně a budilo respekt. Po příjemném, ale studeném sjezdu zpět na silnici jsme se už všichni těšili na jídlo. ukazatel n.v.

  V Prášilech je minimálně jedna restaurace, a to když přijedete do centra obce na křižovatce se dáte vpravo a po pravé ruce máte hospodu. Nevím, jak se jmenovala, ale stojanů na kola tam bylo požehnaně a skoro všechny plné. Stejně tak i hospoda byla plná lidí. Přesto obsluha byla velice rychlá, příjemná, jídlo chutné a porce nemalé. Hned na začátek jsme si dali hovězí vývar s játrovými knedlíčky a byl moc dobrý. Zkrátka tuto restauraci doporučujeme všema deseti. Naproti jsem jen letmo zahlédla nápis, který málokdy přehlédnu - cukrárna, ale přece jen jsme si chuť na sladké ponechali jako hnací motor na zbytek cesty. Zpátky se po obědě jelo pomaleji a tak zbyl čas na koukání po okolí. Já pozorovala mírné odlišnosti flóry Šumavy podél cesty, jinak vesměs všude byl smrkový les, občas opět smrkový les, jen místy nás ten smrkový les nechal rozhlédnout se po krajině.

  řeka Vydra Po cestě do Srní se konečně ukázalo sluníčko a bylo nádherné teplé odpoledne. Bylo nám líto rozloučit se tak rychle se Šumavou, nastoupit do auta a jet zpátky na chalupu. Proto jsme doplnili poměrně krátký cyklo výlet ještě pěší minitrasou. Zastavili jsme v Antýglu a prošli se asi 6 km podél řeky Vydry. Je to kouzelná podívaná,
  zvláště pro ty, kdo mají rádi kamínky, kameny a balvany. Je jich tam opravdu dost. Jen vydru jsme žádnou neviděli...ani se jí nedivím. Doufám, že má řeka i trochu svého místa jen sama pro sebe. Jinak celkově na mě Šumava působila jako velmi rozlehlá, snad až příliš hutná, pramenitá, přátelská i nekompromisní. balvany na Vydře

 • odkaz na mapu - 2.den


 • další fotografie - Šumava 2006

  Děkuji svým přátelům Radkovi a Vierce za pomoc při fotodokumentaci (fotografie ze 2.dne jsou z mobilu).
 •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt