Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklo výlet - Telč 2007 - cca 40 km

Třešť - Roštejn - Telč - Třešť

Byl prodloužený víkend na konci dubna a tak jsme se rozhodli podniknout vícedenní cyklovýlet. Po jarních rozjezdech v rovinatém terénu východně od Prahy jsme se konečně odhodlali vypravit se do trochu drsnější oblasti, a to na Vysočinu, na hranice Čech a Moravy. Náš výlet byl kombinovaný: auto - kolo, první noc jsme se vraceli domů do své postýlky, druhou noc jsme již strávili v penzionu. Celkem jsme byli na kole 3 dny, čtvrtý den byl regenerační. Přestože naše tři výlety místně nenavazují (víceméně jsme improvizovali na místě a posouvali se autem), uvádím je jako třídenní cyklovýlet. Ten, kdo nebude svázán návratem k autu, může si cestu propojit podle svého.

První den jsme se vydali do Telče, druhý den jsme vyráželi z nedaleké Jemnice a cílem toho dne byly Slavonice a třetí den jsme objeli dokola Vranovskou přehradu a navštívili hrad Bítov.

Lány řepky na Vysočině

První den jsme tedy naše auto zaparkovali v Třešti. Bylo něco po jedenácté a s ohledem na brzkou snídani jsme hned navštívili místní plzeňskou restauraci U Kapra. Přestože jsme neměli v úmyslu se před cestou nacpat a uvažovali jsme pouze o polévce, jakmile jsme viděli jídelní lístek a ceny (každý Pražák musí být v šoku), neváhali jsme ani chvíli a dali jsme si polévku a jako zákusek i hlavní jídlo. S příjemným pocitem jsme se vydali na cestu po cyklostezce č. 16. Za Třeští u památné lípy jsme se řádně namazali - myslím opalovacím krémem, protože sluníčko pálilo ostošest. Tady jsme poprvé zahlédli větrné elektrárny, které nás provázely celé tři dny.

Lom Čeňkov

Za obcí Čeňkov pod Skalním vrškem po pravé straně cesty nás zastavila pohádková podívaná v podobě zatopeného lomu. Voda byla průzračně tyrkysová a plavaly v ní hejna rybiček. Kdybychom měli plavky, snad by se tam ten den dalo i koupat. Když jsme se pokochali, jeli jsme dál na Růženou a za ní začalo stoupání na hrad Roštejn. Byl to ten den asi jediný velký kopec, který jsme vyšlápli, ale i tak mi dal zabrat (že by první letošní?)
Hrad Roštejn byl vybudovaný ve 14.století a později byl přestavěn na lovecké sídlo. Najdete tu výstavní prostory, ale i občerstvení pro poutníky. Z hradu Roštejn jsme se vrátili na cykostezku č. 16 a jeli do Doupěte a přes Vanůvek do Telče.
Hrad Roštejn

Telč Telč Telč

Telč je opravdu nádherná. Nejdříve jsme se seznámili se zámeckou zahradou a poté se nám ukázal poklad v podobě náměstí - druhá pohádková podívaná v tomto dni. Protože jsme byli po obědě, nechali jsme se zlákat už jen sladkostmi a na chvíli jsme zakotvili u rybníka pod náměstím. Když jsme řádně nasáli atmosféru tohoto skvostu Moravy, vyrazili jsme na zpáteční cestu po cyklostezce č. 5091. Projížděli jsme po silnici mezi rozlehlými lány sytě žluté řepky. Projeli jsme Mysliboř, Sedlejov a Panenskou Rozšíčku.

Větrná el. Pavlov Vystoupali jsme nahoru a po pravé straně jsme měli opět větrné elektrárny u Pavlova. Na kopec k nim jsme ale nejeli, jen jsme si je vyfotili. Jejich výška a délka listů vrtule nás uchvátila. Kdyby tak každá vesnička měla alespoň jeden takový stožár...
A za Panenskou Rozsíčkou jsme na chvíli odbočili k prameni Moravské Dyje.
Pramen Dyje

Bylo okolo šesté, když jsme se vrátili ke "Kaprovi" a doplnili energii na zpáteční cestu domů autem.

 • mapa Seznam
 • mapa IDNES


  2.den - Slavonice
  3.den - Bítov •  
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt