Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktCyklovýlet - Lázně Toušeň 2007 - cca 70 km

Jen co jsme vyzvedli kola ze servisu, ještě rozčarováni částkou 5500,- za jarní údržbu 4 běžných horských kol, vydali jsme se o druhém jarním víkendu na náš první celodenní výlet v roce 2007.

Praha Letňany - Miškovice - Bransýs nad Labem - Stará Boleslav - Lázně Toušeň - Čelákovice - Praha Vinoř - zámek Ctěnice - Kbely - Letňany

Cestu jsme začali u výstaviště Letňany (nyní konečná trasy metra "C"), a pokračovali jsme po cyklostezce, která vede přímo podle letiště Letňany. Na letištní louce bydlí chránění sysli, kteří tu na Vás vykukují ze svých děr nebo tu pobíhají a honí se. Stojí za to si na ně počkat. Za letištěm je golfový areál, kde stezka uhýbá vlevo a pokračuje po Toužimské ulici do Kbel. Ve Kbelích se odbočí doleva na Miškovice a jede se přes Mírovice na Veleň. Cesta vede po silnicích, ale téměř bez provozu, takže v klídku. Až za Brázdimí jsme si opět zakusili, jak pěkně štípá několik tisíc voltů. Dráty vysokého napětí jsou tu dost nízko nad silnicí a el. výboj doráží na všechno kovové v blízkosti. Kolo se přímo nabízí a tak si užijete třeba i 20 žihadel nejen do zadních partií v blízkosti tyče pod sedlem, ale i do rukou na řídítkách. Během tohoto výletu se nám takhle poštěstilo celkem 3x.

Z Brázdimi je to jen kousek do Brandýsa. Na náměstí právě končily sobotní trhy a my se vydali hledat trochu té historie. Těsně před sjezdem s kopce dolů k Labi jsme za keřem magnolie zahlédli krásný zámek, který nás upoutal barevným zdobením věže. Přejeli jsme Labe a vjeli do smutné Staré Boleslavi. Velký kostel Panny Marie byl celý obložený lešením a v ulicích bylo skoro prázdno. Zašli jsme si tu alespoň na oběd do pizzerie v průchodu na Mariánském náměstí.

Brandýs nad Labem

Moc jsme si pochutnali, pan kuchař si zaslouží pochvalu, snad bude ještě příležitost. Poměrně zatěžkáni jsme se vyšplhali snad na jediný kopec z celé trasy, a to zpět nahoru do Brandýsa, kde jsme se vydali směrem na Lázně Toušeň na východ podél Labe.

Trochu jsme se těšili na lázeňské oplatky jako moučník po dobrém obědě. Ty se ale nekonaly. Zda jsou Lázně Toušeň stále ještě lázněmi, nevím, ale nás záhy zlákala blízkost řeky. Tak jsme sjeli k Labi a kochali se jejím středním tokem. Cedule s nápisem "Pojizeří" snad mohla napovědět, ale nám to trvalo déle, než jsme pochopili, že se nacházíme na soutoku Labe s Jizerou.

Soutok Labe s Jizerou

Po písčité cyklostezce jsme jeli dál na východ podél vody a okolo Káraného až jsme dojeli do Čelákovic. Po krátké zastávce v cukrárně jsme se vydali na zpáteční cestu přes Zeleneč, Svémyslice a Radonice do Vinoře. Vinoří jsme projeli stále rovně a nechali jsme se podle značení dovést až k zámku Ctěnice. Zámek je nově opravený, je tu i kavárna s možností občerstvení. K velké zámecké zahradě přiléhá i lesopark, který si můžete projet na kole a vrátit se přes Přezletice zpět k zámku. Ze Ctěnic jsme pak pokračovali dál po silnici a hned na první odbočce mírně vlevo do kopce jsme se zkratkou vrátili do Kbel. Tady jsme se napojili na cyklostezku a po ní jsme úspěšně dojeli do Letňan. Těch necelých 70 km jsme cítili v nohách jen lehce, trasa vede téměř po rovině, horší to bylo se sedací částí, která už se sedlem nechtěla mít nic společného. Však ono se to poddá. A poddalo se to hned druhý den, kdy jsme zkoumali oblast z Čelákovic dál na východ - viz cyklovýlet Přerov nad Labem.

trasa cyklovýletu na mapě 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt