Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontaktMoje aranžerské pokusy a některé originální nápady

Ráda vyrábím různé věcičky, někdy i užitečné, ale většinou hlavně pro ten pocit, že jsem vyrobila něco, co se mně i mému okolí líbí. Jako beran přece jen prahnu po obdivu a uznání a navíc jednička v datu narození mě žene k tomu, abych byla nejlepší. Někdy se to hodí, ale většinou mě vyčerpává, když nejsem schopná tento cíl splnit. Mám velký problém předělávat něco, co se napoprvé nepovedlo, takže při šití nestehuju ani nepářu, látku (i vlasy členům rodiny) stříhám od oka a vždycky to dobře dopadne. Šila jsem na děti, když byly malé, a teď po generálce mé stařičké Veritasky šiju opět, např. šaty do tanečních a další parádu, co se prostě nesežene. S tím Vás tu ale obtěžovat nebudu. Na této stránce najdete jen několik blbostí, které se mi podařilo vyfotit.

 • Levandulové klásky nejen do prádelníku
 • levandule
  V červenci sbírám na slunci vykvetlou levanduli a s pomocí tenké stužky z ní vyrábím klásky plněné levandulovými květy. Jejich využití je libovolné - proti molům v prádelníku anebo jen tak na okrasu, někdy pomáhá při bolestech hlavy, snižuje krevní tlak, uklidňuje a také je to skvělý dárek. Více zde...
   
 • Vánoční závěs
 • Vánoční závěs
  Již řadu let před Vánocemi vyrábím Vánoční závěs ze sušených plodů a koření, který voní po skořici a pomerančích a vypadá skvěle. Dá se zavěsit buď na stěnu nebo jen tak do prostoru, kde se hezky pohupuje.
   
   
 • Plot s kopretinami
 • plot v kuchyni
  Jedna stěna v kuchyni se mi kdysi zdála moc smutná, tak jsem ji vymalovala po svém. Freska znázorňuje zelený plot na zahradě plné kopretin. Nejdříve jsem si vše předkreslila tužkou, potom s pomocí miniválečku dokonala nevratné dílo. Kopretiny jsou tvarovány razítkem vyrobeným z korku.
   
 • Proutěná ošatka
 • ošatka
  Na kurzu pletení košíků jsem se naučila základy pro pletení různých věciček z proutí. Už jsem jich pár upletla a rozdala. Jediná ošatka, co mi zůstala a která se dodnes udržela pohromadě, je na obrázku. Letos na podzim ořežu naše vypěstované vrby na babky a snad zas něco upletu.
   
 • Korále z jeřabin
 • korále z jeřabin
  Jeřabiny jsem měla ráda ještě předtím, než jsem zjistila, že jeřáb jako strom patří k mému znamení. Každý rok neodolám a navlékám korále z krásně vybarvených jeřabin. Líbí se mi, že mají spoustu různých odstínů červené, čerstvé vypadají jako malinkatá jablíčka a sušené jsou ještě hezčí.
   
 • Adventní věnec z břečťanu
 • adventní věnec z břečťanu
  Listopad roku 2009 byl mimořádně teplý a slunečný až do svého konce. Tedy advent nás v tomto roce zastihl nepřipravené na jakoukoliv vánoční výzdobu. Moje kamarádka mi ze zahrádky přinesla pár větviček břečťanu a já z něj vytvořila netypický adventní věnec, který nám v prvních dnech adventu nahradil zelené jehličí a pomohl navodit sice ještě stále podzimní, přesto již předvánoční atmosféru.
   
 • Mini zenová zahrada
 • Mini zenová zahrada
  Mým novým koníčkem se na konci roku 2011 stala tvorba miniaturních zenových zahrad. Aranžují se v dřevěném boxu 40x30 cm. S pomocí písku a kamenů se vytváří přírodní kompozice určená k uklidnění mysli. Jedná se o velice tvůrčí činnost, která mě zcela pohltila. Pro více informací koukněte na www.zenovazahrada.cz. V galerii pak najdete množství ukázek jednotlivých hotových kompozic.
   
   
  Zenová zahrada
    Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
  E-SHOP Zenová zahrada

     © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


  domů | o mně | fotogalerie | kontakt