Koloweb-cykloturistika
:: Miřejovice
:: Sloup v Čechách
:: Úštěk
:: Letiště Ruzyně
:: Stříbrná Skalice
:: Lužické hory
:: Lázně Toušeň
:: Přerov n./L.
:: Benátky n./J.
:: Poděbrady
:: Poděbrady II.
:: Rakovník
:: Dětenice
:: Kralupy n./Vlt.
:: Lysá n./L.
:: Poděbrady III.
:: Jevany
:: Kutná Hora
:: Libochovice
:: Milešovka
:: Rýchory

:: Konopiště
:: Valečov
:: Šumava
:: Chlumec n./C.
:: Jizerské hory
:: Západní Šumava
 
:: Jižní Čechy
:: Telč-Slavonice-Bítov
:: Podorlicko
:: Železné hory
:: Králíky
:: Vysoké Mýto


Koloweb-kniha návštěv


FOTOSOUTĚŽ

 
 
"Čáry éry"  
více zde...
 
Plánujete cyklovýlet?
Zjistěte si, v kolik
hodin zapadá Slunce.


Cyklorozcestník - odkazy, cestopisy, Alpy, seznamka, inzeráty a další

www.cykloserver.cz

Cyklistika Krnov


Ikona pro Váš web:
Koloweb ikona
HTML kód:

Poslední aktualizace:
27.4.2013

kontakt2.denní cyklovýlet - Západní Šumava 2010 - cca 65 km

Šumava

1.den - cca 35 km - Zelená Lhota - vodní nádrž Nýrsko - Stará Lhota - Ostrý - Hamry - Zelená Lhota

Vodní nádrž Nýrsko

Na přelomu července a srpna v roce 2010 jsme se vypravili na pár dní na Šumavu. Vybrali jsme její západní část a ubytovali jsme se v Zelené Lhotě nedaleko vodní nádrže Nýrsko. Abychom neplýtvali časem, hned v den příjezdu jsme si vyjeli na malý okruh do nedalekého okolí. Okolo nádrže Nýrsko a přes Starou Lhotu jsme zamířili trochu do kopců, abychom viděli, co nás v příštích dnech čeká. Projeli jsme pod Hraničářem a pokračovali po cyklostezce pod Lomničkami, pod Lovečnou, pod Ostrým až na Stateček, odkud jsme podle Bílého potoka jeli zpět přes Hamry do Zelené Lhoty. Výlet měřil cca 35 km. Když jsme vyráželi okolo poledne z penzionu, doufali jsme, že se někde po cestě najíme, ale na žádnou občerstvovnu jsme nenarazili. Jeli jsme dál a najednou jsme byli v horách, bez jídla, bez výhledů po krajině a před námi ukrutných 20 km do kopce. Již ve třetině cesty jsem tušila, že to nebude brnkačka, a nebyla. Od snídaně s výjimkou kousku ovoce a nějaké sušenky jsem až do večera nic nejedla a vzhledem ke spáleným kaloriím to nebylo dvakrát ani třikrát chytré. Prostě jsme se předem pořádně nekoukli, kam to vlastně jedeme. V tomto ohledu je Šumava opravdu drsná a nekompromisní. Takže výlet jsem si skoro vůbec neužila, často jsem šlapala pěšky a energii mi dodával pohled na hutné a krásně zelené mechorosty v příkopu podle cesty. Vysvobozením mi byla až restaurace Královský Dvůr v Hamrech, kde nás čekalo dobré jídlo a velice příjemná obsluha. Moje tělo dostalo v ten den dost zabrat, tak jsem si raději na noc vzala Paralen, aby si moje svaly trochu odpočinuly (Paralen nebo Ibalgin - vyzkoušený dobrý tip od MUDr. Vojtěchovského). Mimochodem v této souvislosti doporučuji jeho web na adrese www.ondrej-vojtechovsky.cz/.


trasa cyklovýletu na mapě     Track Log ve formátu GPX     výškový profil cyklovýletu2.den - cca 30 km - Zelená Lhota ...(vlak)... Špičák - Černé jezero - Pancíř - Můstek - Zelená Lhota

Samota na Šumavě

Ráno jsme autem zajeli na jarmark do Železné Rudy, ale kolotoče a tržnice s čínským zbožím nebylo to pravé ořechové. Tak jsme si jeli spravit chuť do restaurace Královský Dvůr. Pěkně napapaní jsme se vrátili do penzionu, oblékli se do cyklistického a zamířili na vlakové nádraží v Zelené Lhotě. Počkali jsme tu na rychlík, ze kterého se od Klatov stává osobák, nasedli jsme a nechali se vyvézt do stanice Špičák.

Zelená Lhota Šumava Špičák

Vlak zde překonává pěkné převýšení a pod Špičákem jede nejdelším tunelem v republice. Byl to zážitek, rychlík takhle totálně v kopcích téměř 1000 mnm. Od vlaku jsme si poctivě vystoupali pár stovek metrů na Špičácké sedlo. Potom jsme se vydali na pohodový výlet k Černému jezeru a zpět.

Černé jezero Černé jezero Černé jezero

Po návratu od jezera jsme jeli na opačnou stranu - na Pancíř. To už taková rovinka nebyla. Na Pancíři jsem si vyběhla na rozhlednu v domnění, že teď už domů pojedeme jen a jen s kopce. Omyl. Pancíř nebyl nejvyšší bod našeho výletu. Do Zelené Lhoty jsme se vraceli po hřebeni, tedy z Pancíře přes Habr, Můstek (1234 mnm), Prenet a Křížový vrch.

Můstek na Šumavě

Závěrečný sjezd do Zelené Lhoty byl výživný, cyklotrasa byla označena jako strmá a nebezpečná, ale dalo se to. Tím jsme cyklovýlety v této oblasti pro tentokrát ukončili a další den jsme udělali výlet autem po hradech a zámcích, kterých je v okolí spousta. Poslední čtvrtý den už nám nebylo přáno než v dešti nasednout do auta a vydat se zpátky domů. Příště bych to viděla na Šumavu spíš z její východní strany, tam je jistě větší pohodička. Západní Šumava - oblast Železnorudska má totiž nejstrmější svahy, takže zdatní cyklojedinci se tu cítí jako ryba ve vodě. Musím si to přiznat, to já fakt nejsem :-)


trasa cyklovýletu na mapě     Track Log ve formátu GPX     výškový profil cyklovýletu
 
Zenová zahrada
  Základní sestava pro tvorbu vlastní mini zenové zahrádky  
E-SHOP Zenová zahrada

 © 2005 - 2015 Koloweb :: Cykloturistika - Cyklo tipy a další zajímavosti


domů | o mně | fotogalerie | kontakt